تمرینات فوق آهسته یا سوپر اسلو (super slow)چیست؟

تمرینات فوق آهسته یا سوپر اسلو (super slow)چیست؟

بعضی ها معتقدند با وزن  کم کردن آهسته و کنترل شده میتوان به نتایج بهتری نسبت به از دست دادن وزن با تمرینات منظم رسید.

آیا تا به حال درباره تمرینات فوق آهسته شنیده اید؟

تمرینات منحصر به فرد فوق آهسته. به جای انجام چنین تمریناتی  برای هر قسمت از بدن، معمولا فقط یک مجموعه تمرین طولانی برای  یک قسمت را شامل می شود و هر مجموعه تا زمانی که عضلات کاملا خسته شوند انجام می شود.

آیا تمرینات فوق آهسته کار میکند؟

ایده آموزش فوق آهسته این است که با کاهش سرعت و حرکت، شما می توانید تنش بیشتری در عضلات خود ایجاد کنید. از لحاظ تئوری، عضله خسته بیشتر با رشد رو به رو خواهد شد. بنابراین شما را قوی تر و متابولیسم بالقوه شما را افزایش می دهد.

با این حال، مطالعات نشان داده اند تفاوت قابل توجهی میان نیروی عضلانی شما نسبت به تمرینات وزنی به طور منظم با تمرینات فوق آهسته است.

علاوه بر این طی مطالعاتی که انجام شد حاکی از این بود که در نتیجه افراد مورد آزمایش اثرات قدرت بیشتری داشتند و حدس میزنید چگونه؟ درست است با تمرینات فوق آهسته!

مطمئنا، زمان هم مورد توجه قرار گرفته است، حتی اگر با تمرینات فوق آهسته شما به نتایج عالی برسید. زمانی که شما احتیاج به 30 تا 60 دقیقه تمرین در باشگاه دارید. برای هر مجموعه چندین ساعت طول می کشد؟!

کلید تمرینات فوق آهسته این است :

طی هر تمرین اجازه استراحت به عضلات ندهید، همراه حذف عنصر حرکت از هر تمرین. ساختن عضلات به جای انجام کار تکیه بر وزن در این تمرین عضلات فراتر از فاز لرزان به نقطه شکست میرسند ،یعنی زمانی که فرد از لحاظ جسمی قادر به تکرار یک تمرین دیگر نیست.

مطمعنا شما فکر میکنید که باید هر شش روز هفته را به ورزشگاه بروید اما اینطور نیست با تمرینات فوق آهسته میتوانید تنها یک بار یا حداکثر دوبار در هفته به نتیجه برسید. درواقع این تمرینات نباید بیشتر انجام گردد وقتی عضله دچار شکست شود احتیاج به زمان برای بهبودی دارد.

تمرین مانند پر کردن سوراخ است زمان برای پر کردن نیاز دارد اگر قبل از اینکه پر شود دوباره حفر می شود، سوراخ هرگز پر نمی شود.

منابع :

quickanddirtytips.com

webmd.com

نظرات کاربران

نظر بدهید