مضرات ایکس بادی برای بدن

مضرات ایکس بادی برای بدن

در چهار آگوست 2015 یک مرد 20 ساله به علت تمرینات شدید ای ام اس طی یک جلسه بدنسازی در بیمارستان تحت نظارت قرار گرفت.رابدومیلیزی تشخیص داده شد و به مدت 5 روز با تزریق داخل وریدی 0.9٪ سالین درمان شد.رابدومیولیز، تجزیه بافت عضلانی است که فیبر عضلانی را به خون منتقل می کند و به طور بالقوه باعث از بین رفتن کلیه ها می شود.

پس از یک برنامه تلویزیونی که با توجه به خطرات احتمالی ای ام اس در ماه دسامبر در اسرائیل  منتشر شد، پزشکان گفتند که تعداد بیشتری از مردم با این علائم دیده شده اند، و دو مورد دیگر رابدومیلیزی تشخیص داده شد.

 ما معتقدیم که شمار واقعی افراد مبتلا به این نوع ورزش ممکن است بسیار بالاتر باشد اما آنها تشخیص داده نشده اند.

وزارت بهداشت اسرائیل در ماه ژانویه یک هشدار ایمنی رسمی علیه دستگاه های ای ام اس صادر کرد.

با این حال، با توجه به مربی شخصی به نام رونالد سافار، مالک مشترک مرکز پورت اسپید فیت ای ام اس، خطرات مشخص شده در نامه ای توسط پزشکان ، فوق العاده هستند و می توانند به راحتی توسط استفاده مسئولانه از تکنولوژی مدیریت شوند.

سافار، کسی که نخستین مرکز آموزش شخصی ای ام اس در استرالیا در سال 2013 را آغاز کرد، او موافق بود که پیامدهای تمرین توصیف شده توسط پزشکان امکان پذیر میباشد، اما مخالف نشان دادن تجربه شخصی فرد با ای ام اس بود.

او گفت: "ممکن است باعث ایجاد چنین آسیبی شود اگر شدت تحریک عضلانی غیرمعمول باشد،" او افزود، شما میتوانید ببینید"اگر عضلات بیش از حد تحریک شود "[برای آسیب رساندن] شما اساسا باید فردی باشید که تحمل درد بسیار بالایی دارد و یک تمرین بسیار غیر مسئولانه داشته باشید.

سافار گفت که روش های مختلف ایمنی در اسپیت فید مانند محدود کردن جلسات تا 20 دقیقه و داشتن حداقل دوره استراحت دو روز بین جلسات - کمک به نگه داشتن افراد با استفاده از تجهیزات ایمن در نظر گرفته شده است.

ای ام اس در دهه 1960 در اتحاد جماهیر شوروی محبوبیت پیدا کرد، جایی که توسط دانشمندان ورزش را برای آموزش ورزشکاران مورد استفاده قرار دادند.

از آن به بعد، به منظور تقویت اثر تمرین با دستگاه ها ادعا می کند که چهار برابر مقدار تمرین عضلانی نسبت به ورزش های سنتی استفاده می شود را ارائه میکند. شایعه شده است که تمرین با این تکنولوژی مورد علاقه بروس لی بازیگر بوده است.

محبوبیت آن در اروپا طی ده سال گذشته بسیار زیاد شده است، با فروش دستگاه های شخصی برای استفاده در هر دو حالت هنگام استراحت(دستگاه های سبک "بلستر چربی") و در حین ورزش. برخی دستگاهها توسط اداره غذا و داروی آمریکا تایید شده است.

استفاده از تکنولوژی در استرالیا نیز در حال افزایش است (سافار در همین سال است که سه استودیوی دیگر در پرت افتتاح می میکند)، اما مانند بسیاری از جنبه های صنعت تناسب اندام، به طور گسترده ای کنترل نشده است، به این معنی است که استودیوهای فردی تصمیم می گیرند چه محدودیت هایی با استفاده از تجهیزات در محل قرار بگیرند.

www.smh.com.au

نظرات کاربران

Mm دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

ای ام‌اس یا همان ایکس بادی ورزش مضر و پرخطری برای خانمهاست من‌خودم به شخصه استفاده کردم و باعث شد لوله ی رحمی ام بخاطر شدت ورزش پیچ بخورد و اورژانسی عمل شدم و لوله ام را از دست دادم بسیار ورزش خطرناکی است.

نظر بدهید