کدام یک بهتر است دوچرخه یا الپتیکال

کدام یک بهتر است دوچرخه یا الپتیکال

افزایش ظرفیت قلبی به عنوان یک هدف

به گفته ی انجمن بین المللی علوم ورزشی، قلب و عروق در جذب، انتقال و استفاده از اکسیژن بسیار قدرتمند و توانا هستند. تمرینات شدید قلبی باعث افزایش تقاضای بدن برای اکسیژن و بهبود توانایی بدن برای استفاده از آن می شود.

به گفته شورای آمریکا در ورزش :هرچه عضلات بیشتر کار و با شدت بیشتری تمرین کند باعث میشود قدرت قلب و عروق افزایش یابد.یکی از تفاوت ها این است که در یک دوچرخه نسبت به الپتیکال شما تنها از قسمت پایینی بدن خود استفاده می کنید، بنابراین بدن شما به طور کلی نیاز به اکسیژن کمتری خواهد داشت .

بعضی از مدل های الپتیکال دارای اهرمی هایی هستند که با بازوهای خود فشار می آورید و عضلات دست هم درگیر تمرین میشوند.این دستگاه اجازه می دهد تا شما از هر دو بدن قسمت بدن فوقانی و تحتانی خود استفاده کنید و شدت تمرین قلب و عروق خود را افزایش دهید. بنابراین، اگر به همان شدت استفاده شود، تمرین بر روی دستگاه الپتیکال ظرفیت تمرین قلبی بیشتری از یک دوچرخه ورزشی دارد.

خرید دوچرخه ثابت

سوزاندن چربی به عنوان یک هدف

بین مدت زمان و شدت ورزش و میزان چربی در طی تمرین همبستگی وجود دارد.در هر دو ماشین ، الپتیکال و دوچرخه ثابت شما می توانید انتخاب کنید که چقدر سریع یا آهسته حرکت می کنید و مدت زمان تمرین را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید مقدار مقاومت را انتخاب کنید. آنچه که شما می خواهید در نظر بگیرید این است که کدام دستگاه قادر خواهد بود تا بیشترین زمان و طولانی ترین استفاده را برای شما داشته باشد. به صورت کلی برای سوزاندن چربی در نواحی شکم و پهلو از دوچرخه ی ثابت و در نواحی ران و باسن از الپتیکال یا اسکی فضایی استفاده میشود.

عضله سازی به عنوان یک هدف

بزرگ ترین تفاوت بین استفاده از الپتیکال و دوچرخه ثابت زمانی است که شما میخواهید زمان تمرینات ورزشی از آن استفاده کنید. هنگامی که ازعضلات برای فشار دادن، کشیدن و یا اعمال زور علیه اجسام استفاده می کنید، قدرت آن را افزایش می دهید. همچنین در حالت ایستاده، افزایش عضلات بیشتری نسبت به حالت نشسته انجام می شود، چرا که ایستادگی شامل تعادل است.

اگر تمام جنبه های دیگر تمرین مانند شدت و مدت زمان را کنترل کنید، الپتیکال به شما امکان می دهد عضله بیشتری تولید کنید نسبت به زمانی که از دوچرخه ثابت استفاده می کنید.

همچنان عوامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: میزان مقاومت و مدت تمرین و...

خرید اسکی فضایی(الپتیکال)

هر کدام دارای مزایا است

هر دوی این دستگاه ها الپتییکال و دوچرخه ثابت دارای مزایای منحصر به فردی هستند. مزیت هر دو آنها این است که آنها ماشین های قلبی کوچک کم اثرهستند. که بدان معنی است که آنها در تمرینات مفاصل ساده تر از فعالیت هایی مانند دو و پرش هستند.

از مزیت های دوچرخه ورزشی این است که می توانید در حالی که کار می کنید بنشینید. این باعث می شود افراد با مشکلات تعادل برای تکمیل تمرین بدون نگرانی در مورد سقوط باشند. الپتیکال دارای شیب قابل تنظیم است که می تواند بدن را دچار چالش بیشتری کند. به گفته شورای ورزش آمریکا، جنبه مهم هر رژیم تمرین کافی و متنوع است.

بنابراین، ترکیبی از تمرینات بر روی الپتیکال و دوچرخه ثابت، نتایج بهتری را نسبت به استفاده از یک دستگاه به صورت جداگانه خواهد داشت.

www.livestrong.com

نظرات کاربران

نظر بدهید