کلید های اساسی برای از بین بردن چربی شکم

کلید های اساسی برای از بین بردن چربی شکم

خواب کافی

کاهش شکر اضافه از رژیم غذایی روانه

تنفس آرام و منظم

انجام تمرین های کوتاه(باشدت بالا)

cمکمل با ویتامین

خوردن چربی های خوب – اینگونه چربی ها مانند امگا 3 در ماهی قزل آلا، آووکادو و گردو یافت می شود.

استراتژی کلیدی برای سوزاندن چربی شکم

به عنوان مثال، دریافت مقدار کافی خواب، نه تنها به عادی کردن سطوح کورتیزول کمک می کند، بلکه برای بهینه سازی ساعت دی سی دی که می تواند تاثیر زیادی بر متابولیسم و وزن شما بگذارد.

چند سال پیش محققان دانشگاه شیکاگو به این نتیجه رسیدند که کسانی که در طول دوهفته 8 و نیم ساعت میخوابند 55 درصد بیشتر از کسانی که فقط 5 و نیم ساعت میخوابند چربی از دست میدهند.

کسانی که هشت و نیم ساعت میخوابند 55 درصد از میزان چربی بدن را دوهفته رودتر از کسانی تنها پنج و نیم ساعت میخوابند ، میسوزانند.

اما کلید اصلی واقعی به رژیم غذایی شما بستگی دارد، با توجه به نوع فعالیتی که در طول روز انجام میدهید، ارتباط مستقیم دارد.

حدود 80 درصد توانایی شما برای کاهش چربی با آنچه که می خورید تعیین می شود اما 20 درصد باقیمانده مربوط به ورزش و دیگر عادات شیوه زندگی سالم است مانند کاهش خواب و استرس.

این به این معنی است که اگر رژیم غذایی شما بر اساس شکر / فروکتوز و مواد غذایی مورد نیاز خودتان باشد شانس شما برای داشتن یک شکم صاف و یا عضلانی حتی اگر کار شما کم تحرک است بسیار زیاد است.

کوهن در دو مقاله به مهمترین عوامل رژیم غذایی خود اشاره می کند:

کاهش یا حذف شکر از رژیم غذایی خود : این شامل تمام انواع شکر هم طبیعی مانند عسل و آگوا و همچنین تمام دانه های آلی میشود.

افزایش چربی های سالم در رژیم غذایی : مانند چربی اشباع سالم و امگا 3 موجود در گوشت حیوانات.

یکی از مهمترین اثرات تغذیه ای در اهداف کاهش وزن شما، فروکتوز است که در بسیاری از غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی ها پنهان شده است، اگر بتوانید خرید و عادات پخت و پز خود را تغییر دهید، می توانید از آن اجتناب کنید. با اجتناب از غذاهای فرآوری شده به طور کلی ، ترجیحا با استفاده از غذاهای محلی ارگانیک که در خانه تهیه شده اند، می توانید یکی از بزرگترین موانع رژیم غذایی که امروز وجود دارد را دور بزنید.

      منبع :توصیه شده توسط  دکتر مرکولا fitness.mercola.com

نظرات کاربران

نظر بدهید