8قدم برای استفاده درست از تردمیل

8قدم برای استفاده درست از تردمیل

قدم اول:

ابتدا با طریقه استفاده از تردمیل آشنا شوید. مطمعن شوید که روش تنظیم سرعت و شیب آن را می دانید. اگر از تردمیل در باشگاه استفاده میکنید یکی از اعضای باشگاه میتواند به شما کمک کند.

قدم دوم :

قبل از قدم برداشتن به سمت تردمیل نرمش کنید ، 5 تا 10 حرکت کششی انجام دهید تا مفاصل و ماهیچه ها آماده شوند. نرمش باید همراه با حرکت انجام شود ، به عنوان مثال شما میتوانید هنگام راه رفتن در اطراف زانوی خود را تا جایی ک میتوانید بالا بیاورید. بعد پای خود را به سمت جلو و عقب تاب دهید. به تدریج پای خود را بالا بیاورید تا ماهیچه کمی شل شود. برای گرم کردن دست ها شما میتوانید دست ها را به سمت جلو و عقب تاب دهید ، یا میتوانید به آرامی دست های خود را در هوا دایره وار بپرخانید.

قدم سوم :

کار با ترمیل را شروع کنید. اما دقیقا روی باند نایستید پاهای خود را در دو طرف باند قرار دهید اگر دستگاه که دارای یک دکمه "شروع" است سوویچ ایمنی را به لباس خود وصل کنید .باند به آرامی شروع به حرکت می کند لطفا هر دو پای خود را در یک زمان روی باند بگدارید راه رفتن را شروع کنید و دست های خود را از تردمیل بردارید.

قدم چهارم :

ابتدا برای گرم شدن 5 دقیقه به آرامی شروع به قدم زنی کنید. شدت این گرم شدن بستگی دارد که شما در انجام تمرین چه در نظر دارید. اگر شما برای یک تمرین پیاده روی سریع برنامه ریزی می کنید،به آرامی حرکت کنید  با سرعت حرکت کنید اگر شما در حال انجام یک تمرین پایدار هستید، در زمان نزدیک شدن به اتمام گرم شدن به تدریج سرعت خود را همراه با تمرینات افزایش دهید.

قدم پنجم :

در راه رفتن یا دویدن تناسب را رعایت کنید. پشت خود را صاف بگیرید، شانه ها وسیع و نگاه به سمت جلو ، دستان خود را از بند رها کنید و همگام با پاهای خود تکان دهید.

قدم ششم :

برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی با خود بطری آب بردارید اکثر تردمیل ها جایی برای قرار دادن بطری آب دارند. بطری را در جایگاه قرار دهید و هر 10 تا 15 دقیقه در زمان تمرین آب بنوشید ، اگر بالای 60 دقیقه روی تردمیل هستید ، نوشیدنی ورزشی غنی شده با الکترولیت را بنوشید.

قدم هفتم :

ورزش با تردمیل به قدر زیاد سودمند است . 30 دقیقه در 5 روز هفته باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری و 60 تا 90 دقیقه باعث کاهش وزن میشود. اگر کمتر از این زمان را درنظر دارید فقط برای سلامتی شما مفید است.اگر میخواهید وزن کم کنید باید زمان بیشتری صرف کنید.

خرید تردمیل

قدم8

پس از کار با تردمیل تمرینات ایستا را انجام دهید . عضلات خود را بکشید تا از درد و گرفتگی جلوگیری کنید. نرمش های سبک برای جلوگیری از گرفتگی عضلات هر تمرین را بین 45 تا 60 ثانیه انجام دهید.

نظرات کاربران

نظر بدهید